blog

    Zet hulpbehoeften van kinderen centraal

    2 min leestijd03 feb 2025

    De jeugdzorg in Nederland kampt met een ernstig tekort aan passende hulp en lange wachtlijsten, zowel voor ambulante zorg als voor gespecialiseerde jeugdhulp. Dit probleem is bijzonder zorgwekkend voor gezinnen en kinderen die dringend hulp nodig hebben.

    Derya Celik

    advocaat

    Bekijk meer

    Bij DAS werden er in 2024 ongeveer 190 zaken gemeld over onder toezicht stellen en uit huis plaatsingen. Ik zie dat de focus regelmatig ligt op de problemen in plaats van op de oplossingen en dat de behoeften van kinderen minder centraal staan. Dit komt vooral naar voren bij ondertoezichtstellingen en uithuisplaatsingen. Dit blijkt onder andere uit de terugkoppeling van kinderrechters in hun gesprekken met minderjarigen. Het is van groot belang dat juridisch hulpverleners oog hebben voor de behoeften van kinderen en dat zij hierop focussen in de behandeling van hun zaken.

    Wachtlijst problematisch voor contactherstel

    In een zaak, waarbij de omgang tussen vader en dochter was stopgezet en er een ondertoezichtstelling was uitgesproken, was hulpverlening nodig voor contactherstel. De wachtlijst voor hulpverlening was echter ongeveer vier maanden. Dit is echt problematisch voor het contactherstel, omdat de kloof tussen ouder en kind steeds groter wordt. Soms geven kinderen na lange wachttijden zelfs aan helemaal geen behoefte meer te hebben aan omgang.

    Gezamenlijke actie

    Ik doe een oproep aan beleidsmakers en betrokken instanties om de wachtlijsten in de jeugdzorg aan te pakken en ervoor te zorgen dat de hulpbehoeften van kinderen centraal staan. Alleen door gezamenlijk actie te ondernemen, kunnen we ervoor zorgen dat elk kind de zorg krijgt die het nodig heeft.

    advocaat

    Derya Celik

    Ik sta al jaren cliënten bij in juridische kwesties. In 2020 ben ik beëdigd als advocaat en sindsdien werk ik actief binnen het personen- en familierecht en in het jeugdrecht. Bij DAS verleen ik juridische rechtsbijstand gedu...

    Meer artikelen van Derya Celik

    Ook interessant voor je

    Alleen op vakantie met je kinderen? Zo voorkom je problemen
    08 apr 20253 min leestijd

    Alleen op vakantie met je kinderen? Zo voorkom je problemen

    Wil je als ouder alleen op vakantie naar het buitenland met je minderjarige kinderen? Dan moet je toestemming hebben van de andere ouder met het gezag. Vaak vergeten (gescheiden) ouders dat te regelen of komen er samen niet uit.

    Zes vragen over indexering alimentatie: is het verplicht en wat gebeurt er als je het niet toepast?
    25 nov 20243 min leestijd

    Zes vragen over indexering alimentatie: is het verplicht en wat gebeurt er als je het niet toepast?

    In dit blog beantwoorden we zes veelgestelde vragen over de indexering van alimentatie en bespreken we wat het gevolg is van deze jaarlijkse aanpassing.

    Zo verliest onbereikbare Ella helemaal het gezag over haar dochter
    25 jun 20244 min leestijd

    Zo verliest onbereikbare Ella helemaal het gezag over haar dochter

    Lees hier de blog van onze collega over hoe hij hielp bij een zaak over een verzoek om ouderlijk gezag.

    Item 1 - 3 uit 3